Współczesny rynek meblowy jest zmuszony do odpowiedzi na coraz większe zapotrzebowanie na meble nadające się do samodzielnego projektowania zestawów i aranżacji wnętrz. W tym celu Ikea przygotowała metalowy system zabudowy wnęk ALGOT, dostarczający wielu możliwości komponowania ciekawych i niemal niepowtarzalnych struktur.

Metalowy system ALGOT opiera swą konstrukcję o pionowe szyny montowane do ścian. Szyny te stanowią podstawę do montażu dalszych elementów. Są to między innymi półki, wysuwane kosze druciane o różnych rozmiarach oczek i pojemnościach, pojemniki na buty, wieszaki na spodnie, suszarki i oczywiście drążki ubraniowe na wieszaki.

Ramy – ALGOT jako system wolnostojący

W przedstawionym systemie znajdują się również dodatkowe ramy, które mogą zająć miejsce pionowych szyn. Ich wnętrze stanowi odpowiednie miejsce do montażu koszy, na górnej powierzchni można natomiast zamontować półki. Jedna z dwóch dostępnych ram wyposażona została w drążek ubraniowy, dzięki czemu posiada ona dodatkową funkcjonalność. Stojaki te można umieścić na obrotowych kółkach bądź połączyć ze sobą w słupku. W przypadku słupków konieczne jest jednak przymocowanie stworzonej konstrukcji do ściany.

ALGOT i praktyczne rozwiązania

System zabudowy wnęk ALGOT, jako meble metalowe, świetnie sprawdza się jako system umożliwiający zagospodarowanie różnych przestrzeni mieszkalnych i służących do przechowywania. Świetnie sprawdza się jako zabudowa wnęk, tych niewielkich, gdzie istotny staje się każdy centymetr, jak i całkiem sporych, które mogą pełnić rolę garderoby. Zaletą systemu mebli metalowych ALGOT jest możliwość łatwej modyfikacji skonstruowanego zestawu, dzięki czemu w każdej chwili można dostosować wnętrze do aktualnych potrzeb mieszkańców.

Otwarte przestrzenie jakie oferuje system ALGOT stanowią ciekawą alternatywę dla mebli wykonywanych z pełnych elementów, tj. tradycyjne szafy tworzone z formatek płyty meblowej. Jeden rzut oka, a widoczne staje się całe wnętrze zabudowy.

Meble metalowe tworzą zgrany duet z nowoczesną stylistyką. Stąd system ten coraz częściej pojawia się na salonach, a nawet w sypialniach, szczególnie interesująco podkreślając stylistykę niektórych loftów.

Ścienne systemy zabudowy wnęk nadają się także do montażu na płytach gipsowo-kartonowych, co jest osiągane dzięki większej liczbie punktów mocowania. W ten sposób ciężar samej konstrukcji wraz z przechowywanymi wewnątrz przedmiotami podlega rozłożeniu, a wyrwanie zaczepów z ściany staje się mniej prawdopodobne.

Materiały

Metalowy system do zabudowy wnęk to elementy ze stali i stali galwanizowanej pokrytej poliestrową powłoką proszkową, nakładek z tworzywa polipropylenowego oraz płyty wiórowej pokrytej folią. Całość dostępna jest w kolorze białym.

Tagi: , , , ,

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.