Do niedawna w większości domów i mieszkań głównym zadaniem przy wykonywaniu remontu było ukrycie wszelkich elementów odsłaniających prawdziwą budowę ściany.

Dziś nowoczesna aranżacja mieszkań skierowała się wręcz w odwrotną stronę. Pożądanym zabiegiem jest odsłanianie fragmentów starych murów, a w miejscach gdzie nie stosowano cegły, i ich po prostu nie ma, wykonuje się okładziny ścienne udające ceglane ściany. Co ambitniejsi wybierają bardziej pracochłonne rozwiązanie, wymurowanie prawdziwej ściany.

Usługi Remontowo-Budowlane Czesław Klimczak

Profesjonalizm działania

Kontakt:
tel. 888 752 550
www.budowlano-remontowe-uslugi.za.pl

Cegła we wnętrzu to:

  • ścianki działowe
  • dekoracyjne okładziny
  • obudowa kominków

Cegła jest pięknym i różnorodnym materiałem. Naturalnie ma ciepłą barwę o wielu odcieniach czerwieni i pomarańczy, dzięki czemu buduje atmosferę ogniska domowego. Dla wymagających klientów producenci przygotowują różne odmiany tego materiału budowlanego i dekoracyjnego. Z chropowatą fakturą, gładkie, w odcieniach czerwieni, brązu, szarości, a także malowane.

Dziś cegła we wnętrzu stosowana jest jako ścianki działowe, na których można powiesić ciężkie sprzęty. Jako obudowa kominków i kominów.

Wprowadza do wnętrza rustykalny charakter, a z zastosowaniem oryginalnych cegieł i okładzin, może wzmocnić nowoczesną wizualizację lokalu, tworząc jednocześnie alternatywę dla płytek ceramicznych, kamienia i stali.

Ciekawym zastosowaniem dla cegieł jest ich wykorzystanie przy tworzeniu mebli. Ta dekoracyjna metoda stosowana jest zarówno w salonie, jak i kuchni czy łazience. W tego typu stylizacjach wykorzystuje się również grube, drewniane blaty, wiklinowe kosze i różne zasłonki. Alternatywnie, cegłę zestawia się z nowoczesnymi materiałami wykończeniowymi takimi jak stal czy piękne, barwione szkło. Uzyskany efekt łączy tradycję z nowoczesnym wizerunkiem świata.

Tagi: ,

Jedna odpowiedź do wpisu “Cegła we wnętrzu”

  1. acia pisze:

    nie możemy zapomnieć o środkach impregnujących cegłę,chronią przed wnikaniem wilgoci i brudu.Trzeba tylko sprawdzić kartę charakterystyki produktu,czy można go stosować wewnątrz ,i jak długi jest okres wentylacji pomieszczenia przed użytkowaniem tego pomieszczenia(bardzo ważne).

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.