Piękno drewna w formie paneli.

Deska barlinecka jest pochodną naturalnego drewna. Składa się z trzech kilkumilimetrowych warstw drewna. Dwóch wykonanych z drzewa iglastego oraz wierzchniej warstwy z szlachetnego materiału, krajowego jak i egzotycznego. Warstwy te nie są grube. Licząc od warstwy dolnej to jest to zazwyczaj 3,5 mm, 8 mm i 3,5 mm. Kolejne warstwy łączone są ze sobą za pomocą ekologicznego kleju.

Wierzchnia warstwa jest zazwyczaj fabrycznie wykańczana, choć jest możliwość zamówienia wersji surowej. Pokrywana jest ona lakierem wysokiej jakości, nawet siedmiokrotnie. Dostępne są wersje w pełnym połysku, matowe oraz pośrednie. Można wybrać również wersję olejowaną, poddaną działaniu ługów, woskowaną. O barwie naturalnej lub zmienionej.

Usługi Remontowo-Budowlane Czesław Klimczak

Profesjonalizm działania

Kontakt:
tel. 888 752 550
www.budowlano-remontowe-uslugi.za.pl

Renowacja deski barlineckiej

Podobnie jak w przypadku podłogi z litego drewna, deska barlinecka może być poddawana renowacji. Jej wierzchnią drewnianą warstwę można poddać cyklinowaniu i ponownemu zabezpieczeniu lakierem, dzięki czemu przez dłuższy czas niż w wypadku paneli, nie trzeba będzie wymieniać podłogi, a remont mieszkania czy domu stanie się nieco tańszy. Renowacje można powtarzać maksymalnie trzykrotnie. Przy kolejnej próbie na światło dzienne wypłynie środkowa, poprzeczna warstwa z drewna iglastego.

Deska barlinecka i ogrzewanie podłogowe

Jedną z coraz szerzej docenianych zalet deski barlineckiej jest możliwość montażu ogrzewania podłogowego, wodnego lub elektrycznego, czego nie można by przeprowadzić wybierając parkiet lub deski podłogowe.

Ogrzewanie podłogowe wymaga od zewnętrznej warstwy, aby była ona niewielkiej grubości, nie deformowała się przy częstych i znacznych zmianach temperatury, a przede wszystkim, przewodziła ciepło.

Mimo iż drzewo wykazuje właściwości izolacyjne, niewielka grubość deski umożliwia przedostawanie się ciepła z systemu grzewczego do pomieszczenia, a jej warstwowość ogranicza częstość pojawiania się szczelin pomiędzy kolejnymi elementami podłogi.

Tagi: , , , ,

Jedna odpowiedź do wpisu “Deska barlinecka – panele drewniane”

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.