Oczyszczanie organizmu staje się coraz częściej wykorzystywanym procesem przez osoby zainteresowane świetny stanem zdrowia i promiennym wyglądem. Wraz ze zwiększającym się zanieczyszczeniem środowiska, wysoko przetworzoną żywnością i ogólną chemizacją życia, organizm człowieka nie radzi sobie z usunięciem z tkanek wszystkich szkodliwych i toksycznych substancji. Jedną z odmian diety oczyszczającej jest dieta lemon detox. Dieta trudna dla organizmu, zasadniczo będąca odmianą głodówki.

Jak każda głodówka, dieta lemon detox powinna być prowadzona pod kontrolą lekarską, ponieważ nie każdy organizm jest gotowy na przeprowadzenie tak trudnego organizmu. Szczególnie u osób posiadających znaczne ilości toksyn skumulowanych w tkance łącznej i tłuszczowej mogą spotkać poważne konsekwencje dla zdrowia, w związku z ich nagłym uwolnieniem do krwioobiegu.

W czasie stosowania tej odmiany diety detox z jadłospisu zostają wyeliminowane wszystkie potrawy i napoje poza lemoniadą przygotowywaną według określonego przepisu. Napój ten składa się z wody, soku z cytryny, syropu klonowego i pieprzu Cayenne.

Czytaj dalej: Przepis na koktajl cytrynowy – dieta lemon detox.

Przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów jest istotne dla gospodarki wodnej organizmu człowieka. Ważne, aby ilość płynów nie była ani zbyt mała, ani zbyt duża, ponieważ utrudnione będzie wydalanie substancji szkodliwych dla organizmu, bądź zaburzona zostanie równowaga jonowa organizmu.

Zadaniem soku cytrynowego jest utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu w odpowiednim zakresie, natomiast syrop klonowy zapewnia pewną dawkę cukrów dla pracy mózgu. Warto zauważyć, że sok cytrynowy jest produktem alkalizującym, mimo że posiada kwaśny smak.

Pieprz Cayenne należy do przypraw o wszechstronnym działaniu na organizm człowieka. Działa on pobudzająco, oczyszczająco. Reguluje również pracę układu trawiennego działając jako środek przeciw zaparciom i wzdęciom.

Dieta lemon detox może przynieść oczekiwane efekty, podobnie jak inne formy głodówki. Jak już jednak wspomniano, nie w każdym przypadku przyniesie korzyść. Pewne stany zdrowotne wzbraniają przed możliwością wykorzystania głodówki jako diety oczyszczającej, ponieważ mogłoby dojść do pogorszenia sytuacji, włączając w to konieczność hospitalizacji. Najlepszym wyjściem z sytuacji jest skonsultowanie swojego stanu zdrowia z lekarzem dietetykiem.

Tagi: , ,

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.