Szukasz streszczeń seriali, opisów odcinków, czy też informacji związanych z serialami telewizyjnymi?
Znajdziesz je właśnie tutaj.


Dwa tygodnie nieustannych kłopotów dają się we znaki wszystkim mieszkańcom Haven. Pojawia się kolejny, śmiercionośny kłopot, który zabija w ciemnościach. Problemy energetyczne powodują, że ludzie zaczynają się gromadzić. W lokalnej szkole zorganizowany zostaje tymczasowy schron, a ludzie zostają wyposażeni w latarki i baterie.

Coraz dłuższe przerwy w dostawach energii zmuszają Nathan'a do zorganizowania ekspedycji mającej na celu uruchomienie elektrowni. Wraz z nim w drogę ruszają Charlotte, Dave śledzący Charlotte, Kira, której kłopot sprawia, że staje się ona baterią, oraz inżynier mający uruchomić elektrownię. Problem w tym, że po drodze muszą minąć strefę kolejnego niebezpiecznego kłopotu, gdzie zakłócenie ciszy wywołuje śmiertelne ataki.

W obliczu śmierci Charlotte wyjawia Nathanowi, że to eter zakończy kłopoty. Na szczęście udaje się jej jednak uciec. W wyniku furii kłopotu ginie jednak inżynier.

Strach przed ciemnością wywołuje w ludziach najgorsze instynkty. Chcąc zapanować nad ludźmi Dwight tworzy nowe prawo. Za kradzież baterii i narażenie pozostałych mieszkańców złodziej zostaje skazany na wygnanie, przynajmniej oficjalnie. Mniej oficjalnie zostaje przekazany pod pieczę Piaskuna, utrzymującego skazanych w letargu.

Duke wyrusza do Halifax. Tam zatrudnia się w warsztacie samochodowym, lecz szemrane interesy właściciela zmuszają go do znalezienia innego miejsca pracy. Kontaktuje się zatem ze swym starym znajomym Coltonem. Ten jednak zniknął, a do Duke'a zgłasza się jego córka, Hailie, obciążona długami ojca u niezbyt przyjaznych ludzi.

W ramach zadośćuczynienia Duke chce pomóc Hailie w spłacie długu, jednak w obliczu usunięcia Haven z pamięci świata okazuje się to niemożliwe. Znikają wszelkie informacje o nim, jego konto w banku, a znajomi go nie pamiętają.

Wykorzystanie eteru do ratowania Haven nie jest takie proste jakby się zdawało. Potrzebna ilość jest ogromna. Nathan ma jednak dla Charlotte dobrą wiadomość - Wiliam ukrył gdzieś eter, a w jego odszukaniu pomoże miernik zbudowany przez Set'a, łowcę niezwykłości.

Elektrownia jest opuszczona. 2 z 4 turbin nie działają, a inżyniera brak. Do akcji wkracza Kira, której wściekłość powoduje wyładowania elektryczne. Turbiny zaczynają działać, lecz Kira przeciąża sieć. Zapada zmrok, a w całym Haven nie ma prądu. Postawienie systemu potrwa godzinę.

Dave pyta Charlotte o swoje pochodzenie. Dowiaduje się , że jest mieszańcem.

Nathan i Kira ruszają na poszukiwanie eteru podążając za wskazaniami miernika. Odnajdują eter, jednak w wyniku wypadku, tylko on wraca rankiem do szkoły.

W szkole ludzie zaczynają walczyć o światło. Szukając rozwiązania Audrey postanawia wykorzystać kłopoty, wśród których są także te mniej śmiercionośne, jak świecąca z próżności, czy odbijająca światło skóra.

Chroniąc Hailie przed przykładnym ukaraniem za długi, choć niechętnie, Duke uruchamia jej kłopot przenikania przez materię.

Tagi: ,

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.