Szukasz streszczeń seriali, opisów odcinków, czy też informacji związanych z serialami telewizyjnymi?
Znajdziesz je właśnie tutaj.


Za sprawą Mary Duke staje się źródłem nowych kłopotów, które ogarniają Haven, wywołując w mieście panikę. Wstrząsy na plaży, powódź, wybuchy i brak grawitacji to nie wszystko. Silne emocje przerażonych ludzi aktywują kolejne i kolejne kłopoty. Klątwa wisząca nad miastem przestaje być tajemnicą ukrywaną przez pokolenia, a w walkę z skutkami włączają się nie tylko wtajemniczeni i Strażnicy, lecz także służby mundurowe.

Charlotte namawia Parker na powrót do swojego świata, aby uciec od problemów, które tym razem mogą je obie zabić. Wyjawia również prawdziwą rolę stodoły, która rzeczywiście miała zakończyć kłopoty, gdyby Audrey zabiła ukochaną osobę, lecz nie w sposób, którego ta by sobie życzyła. Miała zabić wszystkich dotkniętych. Wszędzie.

Po tej trudnej rozmowie Charlotte odchodzi, by z pomocą rodzinnego pierścienia uciec przez jeden z przełazów.

Miasto otacza ogromna mgła, która nikomu nie pozwala uciec z Haven. Wszyscy wtajemniczeni szukają Joe'go Sena, który wcześniej już tworzył podobne bariery. Ogarnięty strachem o dobro swoich dzieci zamykał je w miejscach, które wywoływały w nim największy lęk.

Po wyjściu ze szpitala Duke włącza się w walkę z nowymi kłopotami. Jednym z nich są wybuchy wywoływane przez dotyk kobiety. Wraz z Nathanem i policjantami jadą do niej, by spróbować ją uspokoić. Okazuje się jednak, że wśród policjantów jest syn Joe'go Sena, Alex. Wraz z jego strachem nieruchomieją wszyscy wokół. Wszyscy poza Duke'iem. Tym razem to nie Audrey, ale właśnie Duke staje się odporny na kłopoty, które z niego wyfrunęły.

Dave próbuje wywołać kolejne wizje związane z nową sytuacją. Dzięki Glorii i jej nielegalnej nieco tequili, udaje mu się ujrzeć pościg myśliwego za ofiarą, jak się później okazuje, jest nią Joe Sena. Jego śmierć nie usunęła jednak bariery wokół miasta. Nie ma też przyczyny śmierci, co w Haven do tej pory się nie zdarzało. Poza jednym przypadkiem - Colorado Kid.

Włączenie do walki z kłopotami miejskiej policji Haven nie daje oczekiwanych skutków. Wtajemniczeni dopiero policjanci nie potrafią opanować swojego strachu na tyle, by móc zapanować nad mieszkańcami. Trudne warunki zmuszają Dwight'a do podjęcia radykalnych kroków. Rozwiązuje on policję Haven przekazując jednocześnie pałeczkę Strażnikom, chroniącym miasto i dotkniętych od pokoleń.

Nathan i Audrey proszą Duke'a o podjęcie próby zniszczenia bariery wokół miasta. Przytłoczony skutkami swych działań Duke postanawia jednak opuścić Haven. Najdziwniejsze jest to, że poza barierą nikt nie wie o istnieniu tego nadmorskiego miasta.

Z miasta nie udaje się również wydostać Charlotte.

Tagi: ,

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.