Szukasz streszczeń seriali, opisów odcinków, czy też informacji związanych z serialami telewizyjnymi?
Znajdziesz je właśnie tutaj.


Odcinek rozpoczyna się pospolitym ruszeniem. Ukrywając tajemnicę odnalezionego w podziemiach eteru Nathan kłamie o śmierci Kiry. Jej zrozpaczony narzeczony, Tony, namawia ludzi do przejęcia inicjatywy i samosądu. Chroniąc sytuację przed wybuchem zamieszek, a jednocześnie próbując zyskać na czasie, Audrey i Dwight proponują proces Nathana, w którym sędziami będą mieszkańcy Haven.

Zasady procesowania w kryzysowej sytuacji ulegają zmianom. Vince, Dave i Tony wybierają trybunał ateński, stosowany wieki temu, lecz wydający się odpowiednim do zaistniałej sytuacji. Każdy ma głosować za niewinnością lub winą Nathana, który będzie się bronić samodzielnie, zaś w imieniu Kiry wypowiadać się będzie Tony. Niespodziewanie wprowadza on ważną dla oskarżonego zmianę, karą za winę nie będzie wygnanie, lecz wybrana przez oskarżyciela śmierć.

Wymówką dla tej koncepcji sądu jest nie tylko chęć zemsty na odpowiedzialnym za śmierć Kiry, ale i chęć ochrony społeczeństwa Haven przed 'błędami' popełnianymi przez Nathan'a, choćby zatrzymaniem Duke'a w mieście, choć ten chciał się poświęcić przechodząc przez przełaz, by uwolnić kłopoty po drugiej stronie.

Hailie chce opanować nowo poznaną Moc. Nie uznaje jej za kłopot, lecz za możliwość rozwiązania swoich finansowych kłopotów.

Na ratunek Kirze wyruszają Dwight i Charlotte, choć niezbyt śpiesznie.

Audrey kontynuuje poszukiwania osoby odpowiedzialnej za zgony w ciemnościach. Tropem był Ralph, który widział innego wyłaniającego się bez szwanku z ciemności mężczyznę. Został on jednak zabity, a jego żona informuje Audrey o innym potencjalnym świadku, którym jest Hasken.

Znajduje go wraz ze swoją bandą w piwnicach szkoły, w trakcie poszukiwań dotkniętego odpowiedzialnego za śmierć w ciemnościach. Sposób tych poszukiwań pozostawia jednak wiele do życzenia. Wrzucają oni każdego napotkanego brodacza w ciemność, by znaleźć tego, który to przeżyje. Jeden z brodaczy, Grayson, któremu Audrey wcześniej pomogła, odwdzięcza się, ratując ją przed pozbawioną hamulców bandą.

Audrey dowiaduje się od Nathana, że Tony nie ma prawa do roli oskarżyciela, ponieważ Kira z nim zerwała. Zauważa też u niego żółtą chustę, którą posiadał brodacz wyłaniający się z ciemności. Okazuje się, że dopiero co zgolił on brodę. W środku dnia pomieszczenie ogarnia ciemność, dopiero pogodzenie się z rzeczywistością i odejściem Kiry, umożliwia Tonemu zapanowanie nad strachem i gniewem, oraz własnym kłopotem. Duże znaczenie w tej przemianie ma również mowa obrończa Nathana, która porusza serca mieszkańców Haven.

Dwight i Charlotte zostają zamknięci przez kolejny kłopot w ciemnościach, wyposażeni w jeden tylko świetlik. W chwili, gdy zapada ciemność, Tony godzi się ze swoimi emocjami. Zabójcza ciemność nie nadchodzi, a Dwight i Charlotte ratują Kirę oraz tajemniczy eter.

Hailie wykorzystuje swój kłopot do obrabowania banku. Zostaje jednak postrzelona, a rozbryzg krwi dosięga Duke'a. Przenikając przez ścinę kontenera dziewczynie udaje się zamknąć go w pułapce.

Pogodzony z losem Tony opowiada w jaki sposób trafiły do niego fakty na temat życia Nathana. Wszystko wskazuje na Piaskuna. Usypia on nie tylko przestępców, lecz także przyjaciół Audrey, a w końcu także ją samą.

Tagi: ,

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.