Aranżacja przestrzeni mieszkalnej wymaga dostosowania się do gustów osób, które mają później mieszkać w tym miejscu. Dzięki zapewnieniu funkcjonalności i poczucia piękna, własny dom stanie się miejscem, do którego będzie można tęsknić. Kolekcja mebli 4 You By Vox została stworzona z myślą o osobach kochających proste, nieskomplikowane kształty, oraz formę pozwalającą na maksymalizację funkcji. Elementy znajdujące się w kolekcji pozwalają na zagospodarowanie różnych przestrzeni, od sypialni, po jadalnię i salon.

W prezentowanej kolekcji znajduje się wiele elementów: regały, komody, stoliki, bufet, witryna, kredens, toaletka, stół, stolik kawowy, szafka rtv, łóżka proste i łóżko z baldachimem, oraz spora liczba dodatków tj. skrzynki, lustra stojące i wiszące, oraz drabinki. Całość w nowoczesnej formie dostosowana została do potrzeb współczesnego społeczeństwa, poprzez zapewnienie maksymalnej funkcjonalności. Twórcy zapewniają, że nad projektem wiele godzin spędził zespół profesjonalistów składający się z psychologów, etnografów, socjologów, technologów zajmujących się produkcją, projektantów, a także grupę zwykłych użytkowników.

Kolekcja mebli 4 You By Vox zawiera głównie białe elementy, co może sprawiać pewien problem. Jednak funkcjonalność tych mebli sprawdzi się wśród użytkowników z wszystkich niemal grup wiekowych. Poza własnoręczną zmianą barwy mebli, projektanci proponują urozmaicenie ich barwy poprzez wymienne skrzynki dostępne w trzech kolorach (dąb, szary, pomarańczowy) i dwóch rozmiarach (kwadrat i prostokąt), oraz niektóre elementy korpusów regałów, czy toaletki (dąb).

Kolekcja mebli 4 You By Vox - Sypialnia na poddaszu

Kolekcja mebli 4 You By Vox - Kawalerka
fot. Meble VOX

"W rezultacie kolekcja odpowiada na aspiracje użytkowników i chęć bycia aktywnymi w kilku obszarach: podnoszenia sprawności fizycznej, kontaktów społecznych (spotkania ze znajomymi/rodziną), bliskości emocjonalnej (rodzina, przyjaciele, zwierzęta), uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych (sztuka, podróże, odkrywanie), utrzymywanie równowagi psychicznej i fizycznej (dbanie o ciało, umysł i sferę intymną) oraz relaks. Wyposażenie domu ma być odzwierciedleniem osobowości jego mieszkańców oraz umożliwiać przyszłościowe rozwiązania - nadążać za zmianami w stylu życia, wieku, potrzeb."
Źródło: 4 You By Vox – nowa kolekcja marki Meble Vox / www.meble.vox.pl

Wnętrze dostosowane do potrzeb

Prezentowana kolekcja mebli umożliwia swobodne dostosowywanie aranżacji do potrzeb użytkowników. Połączenia mebli można wykorzystywać na różne sposoby, dzięki urozmaiceniu wymiarów poszczególnych elementów, oraz przygotowanie niemal każdego produktu w przynajmniej dwóch wersjach.
Do ciekawostek należy np. umieszczenie w kolekcji regału bocznego, którego wymiar tylniej ścianki odpowiada bocznym ściankom szaf ubraniowych. Regał ten może zatem zostać zastosowany samodzielnie, bądź jako dodatek do szaf.

Wysokie meble, takie jak szafa i regały, dostępne są w trzech wysokościach: 206 cm, 240 cm i 260 cm.

Kolekcja mebli 4 You By Vox - Łóżko z baldachimem i ekranem do rzutnika

Kolekcja mebli 4 You By Vox - Łóżko z baldachimem i ekranem do rzutnika
fot. Meble VOX

Wśród innych praktycznych zastosowań można wymienić składane drzwi szafy, które zostały umieszczone w szafie 4-drzwiowej. Doceni ją każdy mieszkaniec niewielkiej przestrzeni, gdzie duże skrzydła drzwi mogą stanowić znaczną przeszkodę. Do wymiarów szafy dostosowany został również pantograf, wysuwany wieszak na krawaty, a w jednej z półek szafy umieszczono wysuwany haczyk, na którym można powiesić oglądaną kreację.

Więcej możliwości oferowanych przez szafy 4-drzwiowe i 2-drzwiowe możesz poznać w kolejnym artykule.

Szczególnie dużo uwagi poświęcono zaprojektowaniu łóżka z kolekcji 4 You. Dostępne są dwa modele łóżek: łóżko niskie oraz łóżko z baldachimem. To ostatnie prezentuje się wyjątkowo okazale ze względu na znaczną liczbę możliwych dodatków, ich kombinacji, oraz funkcjonalność całej konstrukcji. Stelaż do baldachimu może spełniać wiele funkcji. Można zawiesić na nim tradycyjny baldachim. Powiesić hamak - kołyskę dla dziecka, ruchomą lampkę, czy ekran do wyświetlania filmów i zdjęć z projektora.

Znajdujący się w kolekcji stół kuchenny posiada ciekawe rozwiązanie, które jeszcze jakiś czas temu stanowiło standard w funkcjonalnych kuchniach, straciło jednak na popularności wraz z modą na estetyczny wygląd. Stół ten wykorzystuje szuflady, w których zmieszczą się podręczne drobiazgi. Powierzchnia stołu posiada natomiast wbudowane pojemniki wraz z przykrywami, w których można ustawiać świece, kwiaty, czy nawet kredki dziecka.

Tagi: , , , , ,

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.