Prowadnice meblowe do szuflad - Standard firmy Blum

Prowadnice meblowe do szuflad
Standard firmy Blum
fot. Blum

Prowadnice meblowe stanowią istotny element wielu mebli. Dziś producenci prześcigają się w możliwych rozwiązaniach i udogodnieniach przygotowanych dla użytkowników szuflad, czyli mebli takich jak komody, szafki kuchenne, biurka, szafki łazienkowe i oczywiście szafy wnękowe.

W zależności od miejsca docelowego montażu oraz preferencji użytkownika, można wybrać wśród wielu modeli z różnych półek cenowych, o różnych rozwiązaniach technicznych. Prowadnice z częściowym wysuwem, posiadające możliwość pełnego wysuwu, a także ponadpełnego lub dwustronnego. Mimo, że nadal prym wiodą szuflady których nie można wysunąć całkowicie, w ofertach sklepów widzimy nową modę kierującą wzrok ku prowadnicom z pełnym wysuwem.

Pytaniem jakie musi sobie zadać przyszły użytkownik prowadnic jest pytanie o zawartość szuflad, które chce zamontować. Istotne są zarówno gabaryty jak i ciężar przedmiotów.

Poszczególne prowadnice mają podane maksymalne obciążenie jakie mogą przenosić w czasie pracy. Granice te są zróżnicowane, między innymi 16 kg, 35 kg, 45 kg, 100 kg, 120 kg, 150 kg i jeszcze kilka innych.

Jeśli macie określone rzeczy do przechowywania, znacie ich orientacyjne gabaryty, warto wybrać takie rozmieszczenie szuflad, aby powyżej górnej granicy tych przedmiotów można było wyciągnąć rzeczy umiejscowione w tylnej części szuflady. Jeśli nie możecie sobie pozwolić na 'marnowanie' tych kilku centymetrów, warto zainwestować w prowadnice z pełnym wysuwem lub ponad pełnym (prowadnica w rozmiarze 550 mm może wysuwać się na 562 mm).

Dodatkowe funkcje prowadnic

Dziś prowadnice wyposażone są w szereg dodatkowych funkcji, które usprawniają korzystanie z szuflad.

Miękki domyk uniemożliwiający w większości wypadków trzaśnięcie szufladą.
Funkcja samodomyku, dzięki której nie trzeba się przejmować widokiem niepozamykanych szuflad nawet w pełnym pędzie między kolejnymi zajęciami.
Zatrzask szuflady, blokujący ją w pozycji otwartej lub zamkniętej, który posiadają na przykład prowadnice z ponad pełnym wysuwem.
Montaż na płasko, czyli pod szufladą, dzięki czemu staje się ona większa.
Funkcja rozłączania umożliwia łatwe zdejmowanie frontu szuflady.
Zabezpieczenie przed przechyleniem, gdy szuflady stanowią część kontenera.

Tagi: , , ,

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.