Szuflady koszowe stanowią lekką alternatywę dla tradycyjnych szuflad. Często zajmują mniej miejsca oraz dają się zamontować w nietypowych miejscach. Coraz częściej wykorzystywane są nie tylko w kuchniach, ale i meblach łazienkowych, szafach ubraniowych i garderobach.

Szuflady koszowe, często inaczej określane jako kosze cargo, produkowane są w różnych systemach i różnych rozmiarach. Dostępne są zarówno modele na prowadnicach rolkowych z częściowym wysuwem, jak i bardziej nowoczesne, posiadające prowadnice z pełnym wysuwem. Niestety, dzięki dodatkowej funkcjonalności posiadają one również dodatkową cenę.

Wysuwane kosze do szaf zyskują coraz większą popularność, z jednej strony dzięki możliwości ich montażu w różnych miejscach, z drugiej, ze względu na niewygórowaną cenę w porównaniu do innych rozwiązań. Możliwości jakie posiadają wysuwane kosze są warte uwagi przy planowaniu przebudowy, zabudowy pomieszczeń użytkowych, a nawet w przypadku posiadanych już mebli, którym brakuje szuflad. Wykorzystać je można w kuchni, łazience, garderobie, szafach ubraniowych, a nawet jako pojemniki na buty.
Warto zwrócić uwagę, że wysuwane kosze do szaf posiadają dziś wiele technicznych udogodnień, wśród których jest funkcja pełnego wysuwu przytoczona powyżej, a także system miękkiego dociągu (domyku), który idealnie sprawdza się w kuchniach, czy możliwość udźwignięcia na prawdę dużego ciężaru, co może sprawdzić się w spiżarni.

Kosze cargo z częściowym wysuwem

Dostępnych jest wiele rozmiarów tych koszy. Znaleźć można kosze odpowiednie do szafek o rozmiarze:

  • 30 cm (257 - 323 mm)
  • 40 cm (357 - 423 mm)
  • 50 cm (457 - 523 mm)
  • 60 cm (557 - 623 mm)
Wysokość tych koszy wynosi od 5cm, przez 10, 15 do 20 cm.

Kosze do szaf cargo z pełnym wysuwem

zazwyczaj dzielone są na dwa rodzaje:

  • szuflady dolne,
  • szuflady górne, inaczej środkowe.

Szuflady dolne posiadają w swej budowie wsporniki, które umożliwiają zamocowanie do nich frontu szafki, który później stanowi element wyjeżdżającej szuflady.

Szuflady koszowe górne często są nieco tańsze, pozwalają również na montaż w niezliczonej liczbie miejsc. Ze względu na rozmiary mogą być montowane za istniejącymi drzwiami w szafkach z drzwiami otwieranymi, przesuwnymi, czy ponad szufladami koszowymi dolnymi.

Szuflady koszowe produkowane są w kilku rozmiarach. Przystosowane zostały do szafek o szerokości wewnętrznej:

  • do 37 cm (341 - 371 mm)
  • do 38 cm (358 - 379 mm)
  • do 46 cm (457 - 467 mm)
  • do 59 cm (556 - 586 mm)

Dostępne kolory

Producenci najczęściej oferują nam szuflady koszowe o metalicznej barwie.

Tagi: , ,

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.