Pokoje dziecięce stanowią specyficzne terytorium. Zazwyczaj zupełnie odrębne od pozostałych części domu. W końcu są miejscami, w których spędzają wiele czasu osoby całkowicie odrębne od nas. Potrzebne są im również inne sprzęty, zapewniające inną funkcjonalność, oraz masę miejsca do przechowywania. Z tego powodu aranżacja pokoju dziecięcego wymaga całkowicie odrębnego podejścia, aby nie sprawiały dzieciom zawodu.

Pokoje dzieci potrzebują wiele uwagi, aby zapewniły im wystarczająco dużo przestrzeni na własne rzeczy. Z tego powodu bardzo istotną rolę spełniają meble dziecięce. Im bardziej pojemne, tym lepsze. Warto, by przy tym zapewniały możliwość segregacji przedmiotów, czyli zawierały szuflady, czy koszyki. Wśród innych funkcjonalnych udogodnień można wymienić tablice magnetyczne i tablice szkolne, które coraz częściej stanowią część składową mebli dziecięcych.
Meble dla dzieci powinny być również estetyczne. Dziecko wyrabia swe gusta od najmłodszych lat obserwując swoje otoczenie. Z czasem zaczyna je zmieniać według własnych upodobań. Dbałość o estetykę aranżacji i postępujących zmian początkowo należy jednak do rodziców. Dopiero w późniejszym czasie dzieci będą mogły przenieść te wzorce na własne działania.

Kolekcje mebli dziecięcych

Zabawowa kolekcja mebli Evolve do pokoju dziecka


Zabawowa kolekcja mebli Evolve do pokoju dziecka

Kolekcja mebli Young Users w pokoju dziecka
Kolekcja mebli Young Users w pokoju dziecka

Wiele mebli oferowanych dla dzieci i młodzieży posiada niewielkie rozmiary. Są to meblościanki i niewielkich rozmiarów zestawy mebli. Dziś pojawiają się jednak zestawy mebli coraz lepiej dostosowane do zmieniających się potrzeb dzieci. Zestawy rosnące z dziećmi. Posiadające wśród swych elementów z jednej strony komody z przewijakami oraz łóżeczka dla niemowląt, a z drugiej duże łóżka dla nastolatków, głębokie szafy ubraniowe i biurka. Przykładem ciekawych kolekcji dla dzieci mogą być meble dziecięce Evolve, czy też Young Users od Vox.

Nowoczesne zestawy dla dzieci pozwalają rozpocząć od niewielkich mebli, które później można rozbudowywać o komody w różnych rozmiarach, nadstawki na szafy ubraniowe, czy zawieszane półki. Posiadają również interesującą funkcjonalność, która cieszy wiele dzieci, czyli tablice magnetyczne, tablice szkolne, a nawet kolorowe gumki do przytrzymywania zdjęć.

Meble na wymiar

Meble na wymiar to kolejne rozwiązanie do pokojów dziecięcych. Nie każdy pokój daje możliwość wykorzystania mebli należących do serii, nie każde upodobania rodziców pozwalają na wykorzystanie barwnych mebli dziecięcych. Meble na wymiar można tworzyć dopasowując się do określonych warunków przestrzennych i upodobań. Warto jednak wykorzystać przy tworzeniu projektu rozwiązania spotykane w meblach tworzonych seryjnie, które świetnie spełniają swoją rolę.

Akcesoria do mebli dla dzieci

Aranżacja pokoju dziecka to nie tylko estetyka i spora przestrzeń do przechowywania skarbów. Przydają się tu również niestandardowe rozwiązania, które wzbogacą przestrzeń mieszkalną o dodatkowe funkcje. W tym celu świetnie sprawdzają się różnego rodzaju organizery, torby wieszane na drzwiach szafy, wysuwane kosze i półki, gumki na drzwiczki, które można dostać w pasmanterii, a nawet farby zmieniające właściwości mebli, tj. farba do tablic, czy podkładowa farba magnetyczna.
Wraz z rozbudowaniem mebli dla dzieci o nowe elementy można uzyskać wspaniałe i niepowtarzalne meble, które niczym nie będą ustępowały meblom produkowanym seryjnie, a które można stworzyć często za znacznie niższą cenę.

Tagi: , , , ,

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.