Szukasz streszczeń seriali, opisów odcinków, czy też informacji związanych z serialami telewizyjnymi?
Znajdziesz je właśnie tutaj.


Dave przeżywa kolejną wizję, Charlotte i Dwight zacieśniają więzi, miasto opanowuje zaś kolejny kłopot. Znowu giną ludzie. Stratowani przez niewidzialne konie, trafieni przez niewidzialne pioruny. A wszystko łączą wytatuowane na ich nadgarstkach rzymskie liczby.

Audrey wraz z matką przygotowują się do stworzenia nowej stodoły, tym razem będącej remedium na kłopoty. Potrzebują do tego skondensowanego eteru, zgromadzonego przez Wiliama.

Vince i Dave odnajdują parę z wizji. Mężczyzna został zabity przez mordercę niepozostawiającego śladów, jak Colorado Kid, zaś świadek nie pamięta ostatnich wydarzeń. Straciła czas.

Set i Duke odnajdują człowieka, który reklamuje się jako uzdrowiciel, usuwający z przeklętych złą, czarną smołę.

Nathan i Dwight zajmują się nowym kłopotem panoszącym się w Haven. Ten jednak znajduje ich wcześniej, niżby tego sobie mogli życzyć. Podobnie jak poprzednie ofiary, zostają naznaczeni własnymi tatuażami.

Nie oni jedyni. W jaskini Carlotte i Audrey odkrywają własne tatuaże. A jeśli nie cierpią przypadkiem? Może ktoś nie chce powstania nowej stodoły. Osłabienie Charlotte i pogarszający się wzrok Audrey skutecznie przerywają proces koncentracji eteru. Zdobywają jednak dzięki temu chwilę na rozmowę o przeszłym życiu, o ojcu Mary. Naukowcu, który w swoich badaniach posunął się za daleko, wciągając w nie również swoją córkę, skazanym na wieczność w próżni.

Nathan i Dwight odnajdują wróżbitkę stawiającą karty tarota ofiarom kłopotu. Nie pamięta ona jednak, by stawiała karty kolejnym osobom, choć leżą ona rozłożone. Skoro ona tego nie pamięta, wróżbę wymusił bezśladowy zabójca. Powiązanie go ze słowem Croatoan wzburza Charlotte. Opisuje ona bestię będącą odpowiednikiem piekielnego diabła, który mógł się przedostać do Haven przez przejście w rozpadającej się wieży, gdy zginęła Jennifer. Domyślają się, że Croatoan wyciąga z ludzi eter, przez co Ci giną bez wyraźnej przyczyny, jedynie z czarnymi plamami w białkach oczu.

Sam ‚wyciąga’ mrok z Duke’a. Gdy ten przyłapuje go na oszustwie z olejem silnikowym, opowiada o człowieku, dzięki któremu dowiedział się o kłopotach.

Kierując się wskazówkami Sama Duke i Set odnajdują górską samotnię Waltera Faraday’a, a w niej, jego grób, oznaczony tatuażem Strażników.

Ratując Dwighta wróżbitka wyciąga dla niego nową kartę. Ratuje mu życie, lecz karta pęta go zaciskającymi się łańcuchami. Również dziewczyny otrzymują nowe karty, Charlotte kartę kochanków łączących się tak, jak jest to im przeznaczone, a Audrey księżyc, oznaczający rzeczywistość zmieniającą się w iluzję. Dzięki wyzwolonym emocjom udaje się im skondensować eter, stanowiący rdzeń nowej stodoły.

Z pomocą encefalogramu Gloria odkrywa ubytki w hipokampie, ośrodku wspomnień, u osób, które utraciły czas. Wspomnień nie da się odzyskać, ale okazuje się, że i Gloria doświadczyła utraty czasu, i to w ciągu ostatniej doby. Co się wydarzyło w tym czasie? Na pewno w pobliżu był Croatoan.

Nowa karta Audrey sprawia, że ta znika. Karta Charlotte każe jej opuścić Dwighta, by zebrać swoje badania, które ni powinny wpaść w ręce jej męża, Croatoana. Ten ją jednak odnajduje.

Sytuacja się zmienia, gdy Nathan postanawia zmienić reguły gry. Poprzednie rozdanie kart odpowiadało na pytanie Croatoana, a odpowiedź powoli ich zabijała. Czas na nowe pytanie, z jedyną tylko dobrą odpowiedzią: ‚Po tym, co poświęciliśmy dla Haven, jaki los jest nam pisany?’ Odpowiedzią jest Sąd. Dopóki ich cel jest słuszny, pokonają każdą przeszkodę.

Duke doświadcza wizji, w której spotyka się z Walterem.

Audrey odnajduje ranną Charlotte. Rany zadał jej Croatoan, który jest wściekły za to, co zrobiły Marze. Teraz zbiera siły, by odnaleźć Audrey.

Tagi: ,

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.