Szukasz streszczeń seriali, opisów odcinków, czy też informacji związanych z serialami telewizyjnymi?
Znajdziesz je właśnie tutaj.


Pielęgniarka Sylwia Blake. Pod takim nazwiskiem odnaleziona została Abigail, zaginiona żona i matka, która wiele lat wcześniej porzuciła swoją rodzinę uciekając przed klątwą Henry’ego. Henry wraz z synem, Abe’m, ruszają pod jej ostatni adres, by odnaleźć choć cząstkę informacji o tak bliskiej ich sercu osobie.

O planach dowiaduje się detektyw Jo Martinez. Jej źródłem informacji jest oczywiście gadatliwy podwładny doktora Henry’ego Morgana, Lucas Wan.

W ogrodzie należącym do domu, w którym ukrywała się Abigail, Henry odnajduje jej ukochane ciemierniki, a tuż obok nich płytki grób i zakopane w nim szczątki. I breloczek Abigail.

W laboratorium okazuje się jednak, że zamordowana kobieta miała najwyżej 20 lat.

Życie Abigail po ucieczce zostało sprowadzone do jednego pudełka pozostawionych przez nią rzeczy. Rzeczy, które początkowo wydają się zwykłymi śmieciami.

Ciało z Terrytown zostaje zidentyfikowane jako Belinda Smoot, a jej powiązanie z żoną Henry’ego staje się oczywiste, gdy na kościach ręki złożonej po złamaniu znajdują ślady gojenia zrastania się.

Jo wraz z Henrym w ramach prowadzonego dochodzenia odwiedzają SOR szpitala w Terrytown. Tam pielęgniarka ‚weteranka’ opowiada im nieco o Sylwii i Belindzie. Złamania dziewczyny były wynikiem wypadku, choć karta wskazuje to przemoc domową, a do szpitala, w którym pracowała Abigail, przywiózł ją Therry Graves. Obecnie sędzia, mający odpowiadający uszkodzeniom Belindy samochód.

Detektyw Hanson, choć w drodze na wakacje z dziećmi, sprawdza szpitalne akta potrąconego motocyklisty, przywiezionego tego samego dnia, co Belinda. Te jednak zniknęły.

W książce należącej do Abigail Henry znajduje list skierowany do niego, napisany przez żonę w 1985 roku. Ten list wszystko zmienia. Choć porzuciła ona swoich ukochanych chłopców, chciała ponownie z nimi zamieszkać w nowym miejscu. Listu nie zdążyła jednak wysłać.

Domowe prosektorium Henrego, oraz inicjatywa Lucasa, pozwalają na zbadanie gleby z grobu Belindy. Oraz znalezienie spinki do krawata.

Zamiast przekazać dowód Jo, Henry sam odwiedza sędziego, próbując wydusić z niego informacje o pielęgniarce. Traci dowód podczas aresztowania.

Po nocnej rozmowie sędzia Graves zgłasza się na posterunek. Przyznaje się do ucieczki z miejsca wypadku samochodowego, lecz nie do zabójstwa. Kieruje natomiast podejrzenia na zazdrosnego chłopaka Belindy.

Przyłapanemu na torturowaniu się wizją wspólnego życia z mamą w domku z ogródkiem i piwniczką Henry’emu, syn uświadamia istnienie właśnie tej piwniczki.

Przed kolejną śmiercią w piwnicy, z rąk szeryfa Terrytown, Henry’ego wybawia Jo. Skuty, na obcym posterunku, opowiada on w końcu historię z kwietnia 1985 roku.

Abigail wyjeżdża z około trzydziestoletnim mężczyzną, wtedy szeryf kłuci się ze swoją dziewczyną doprowadzając do jej śmierci. Kilka minut później przyjeżdża właścicielka domu, spodziewając się tam zastać Abigail. W tak odludnej okolicy powinny się jednak minąć na drodze prowadzącej do domku.

Samochód zjechał z drogi, a w miejscu tej tragedii znajdują kolejne ludzkie kości. Kobiety w wieku 65 do 75 lat pękniętym w wyniku wypadku mostkiem, lecz przeciętym nożem gardłem. Prawdopodobnie własnymi rękoma.

Wspólnym mianownikiem tych wszystkich zdarzeń staje się przypadkowy motocyklista. Adam, który tego tragicznego dnia dowiedział się, że nie jest sam na świecie.

To Abigail prowadziła samochód. To ona zjechała z drogi starając się chronić Henry’ego. To ona zabija się, choć Adam próbuje ratować jej życie. Wszystko dla Henry’ego.

Tagi: ,

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.