Szukasz streszczeń seriali, opisów odcinków, czy też informacji związanych z serialami telewizyjnymi?
Znajdziesz je właśnie tutaj.


Sceneria jak z bajki. Wesele pod gołym niebem, piękna panna młoda w białej sukni, wszędzie płatki róż i ta muzyka w tle. Tylko coś tu jest nie tak...

W nieco bardziej mrocznym świecie Nathan odnajduje Audrey i Graysona pogrążonych w latargu, oraz Piaskuna, ukrywającego się w cieniu.

W świecie bez Haven Set poznaje Duke'a. Ponownie. Ponieważ świat zapomniał o Haven, on także nie pamięta swojej życiowej przygody z tamtego miejsca.

Piaskun przyznaje się Dwightowi do nietypowego porwania. Czuje się wykorzystany przez Strażników, u których szukał pomocy. Ci jednak nadali mu znienawidzony alias, a jedyną osobą, która wykazała odrobinę zainteresowania człowiekiem za nim ukrytym, była Audrey Parker. Dlatego jej zapragnął.

Duke nie daje za wygraną. Nie rozumie, w jaki sposób całe miasto mogło zostać zmiecione z kart historii świata. Próbuje odświeżyć pamięć Seta jego własnym reportażem na temat Rugaru, lecz ten widzi jedynie zaśnieżony ekran. Wszystko do czasu przypomnienia sobie o syrenach.

Piaskun udowadnia swoją przewagę. Zabija jedną z kobiet zamkniętych w letargowni podczas współpracy ze Strażnikami.

Do Audrey i jej narzeczonego Henry'ego przyjeżdża drużba, Grayson. Już nie niemy.

Bliscy Audrey nie dają jednak za wygraną. Na pomoc córce rusza Charlotte. Uwodzi Piaskuna, by dostać się do jego umysłu. Przegrywa jednak walkę o pamięć w świecie fantazji. Drobne elementy, choćby obrączki, wprowadzają jednak atmosferę zagrożenia. Mający zbyt wiele na głowie Piaskun traci powoli kontrolę nad Charlotte i Graysonem. Zabija kolejnego człowieka.

Charlotte przypomina sobie rzeczywistość, w którą jednak nie chce uwierzyć Audrey. Kocha swoje proste życie i wierzy w miłość Henry'ego. Urywki z prawdziwego życia wracają powoli.

Set i Duke chcą odwiedzić człowieka, który usuwa czarną smołę z duszy człowieka, eter. Problem w tym, że gdy tylko Set oddala się od Duke'a, zapomina o Haven, o kłopotach, a nawet o dopiero co odnowionej znajomości.

Przez zasłonę umysłu Henry'ego docierają do Audrey słowa Nathana, który przez cały czas jest przy niej. Powracają wspomnienia. Henry traci równowagę. Nie udaje mu się utrzymać fikcyjnego świata, lecz nie chcąc go opuścić zatraca się w nim, uwalniając wszystkich uśpionych.

Tagi: ,

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.