Mimo postępującego procesu ujednolicania płci, kobiety nadal uważane są za płeć piękną. I takimi chce się widzieć wiele z nas. Zadbane ciało, czysta skóra, stylowy ubiór i podkreślające piękno dodatki.

Kobiety uwielbiają podkreślać swą urodę różnego rodzaju dodatkami. Elegancki pasek czy torebka to niemal konieczność w sferze związanej z relacjami międzyludzkimi. Natomiast szeroko pojęta biżuteria rzadko jest pomijana podczas wybierania ubioru.

Prosty łańcuszek czy skomplikowany artystyczny naszyjnik, w zależności od okazji, potrafią pięknie wyróżnić górną połowę ciała, biust i twarz.
Drobne perełki, grona kamieni, piórka lub długie wisiorki zawieszane na płatkach uszu przykuwają uwagę i przyciągają wzrok ku twarzy i szyi.
Różnego rodzaju broszki są rzadkością, a czas kiedy się to zmieni w codzienności zwykłych kobiet jest nieodgadniony.
Biżuteria to również ozdoby dłoni i rąk. Pierścionki, bransoletki i zegarki. W różnym fasonie, rozmiarze i kolorze. Zakładane pojedynczo lub w takiej liczbie, która ledwie mieści się na rękach.

Wybór pięknego dodatku staje się możliwością do odwiedzenia ciekawych miejsc, butików lub też galerii sztuki. Poznania nie tylko dodatków do stroju, ale także sztuki klasycznej i nowoczesnej. Znajdującej ujście w rękach jubilerów i rzeźbiarzy, malarzy wykonujących brosze i wisiory.

Coraz popularniejsze staje się wybieranie biżuterii niepowtarzalnej, ręcznie robionej przez rzemieślników i artystów. Biżuteria artystyczna cieszy się wyjątkową popularnością wśród dojrzałych kobiet. Niekoniecznie wiekiem, a przede wszystkim dojrzałych emocjonalnie, z ukształtowanym gustem.

Srebrne bądź złote, czasem nawet platynowe kolczyki. Wysadzane kamieniami szlachetnymi czy syntetycznymi. Kolczyki z włóczki, niczym łapacze snów. Z koralików lub piór. Z motywami roślinnymi lub geometrycznymi, klasycznymi lub nowoczesnymi. Wybór ograniczony jest jedynie wyobraźnią ich twórców.

Naszyjniki i wisiory z szkła, pleksi, kości czy drewna. Koral, krzemień pasiasty, bursztyn. Łączone z metalem, rzemieniem i aksamitnymi tasiemkami.

Broszki z pereł i bransolety z metalu i plecionek. Pierścionki z drobnymi kamyczkami i wysadzane ogromnymi kamieniami i wzorami z metali.

Artyści prześcigają się w propozycjach. Dzięki czemu każda z nas może być wyjątkowa. Każda z nas może od czasu do czasu poczuć się największą pięknością tego świata, choć na co dzień wytyka sobie wszelkie niedoskonałości ciała.

Tagi: , ,

Jedna odpowiedź do wpisu “Biżuteria artystyczna”

  1. acia pisze:

    I to jest dobra metoda przyozdabiania siebie,zawsze można zdjąć i zmienić. Gorzej kiedy przyozdobimy się tatuażem,ciągle modnym,tylko jak go zdjąć, kiedy się znudzi?

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.