Tablice magnetyczne stanowią bardzo praktyczne wyposażenie wielu miejsc, szkoły, pokojów dziecięcych, biura, a nawet kuchni. Ułatwiają komunikację oraz naukę, a co istotne, są bezpieczne dla małych dzieci, w przeciwieństwie do tablic korkowych.

Tablice magnetyczne należą do bardzo praktycznych rozwiązań, które niemal każdy zna pod postacią lodówki. Fiszki, karteczki z przypomnieniami, telefony alarmowe, a nawet zdjęcia. Alternatywą są tablice korkowe, jednak tu konieczne staje się przedziurawienie karteczki lub pamiątki, oraz użycie pinezki, czy innego znacznika, co może być niebezpieczne dla małych dzieci.

Tablice magnetyczne są rozwiązaniem bezpiecznym i często bardziej eleganckim, szczególnie dzięki współczesnym rozwiązaniom, czyli podkładowej farbie magnetycznej. Powierzchnię nią pomalowaną pokrywa się inną farbą wierzchnią, o dowolnie wybranej barwie, a nawet interesującą grafiką, czy ślicznym wizerunkiem misia.

Przyczepne ściany w pokoju dziecka

Ściana nad łóżkiem, czy ściana nad biurkiem, to idealne wręcz miejsca na ogromne ścienne tablice magnetyczne. Dzieci posiadają wiele skarbów, które chętnie trzymają na wierzchu. Wiele z nich to fotografie, pocztówki, czy obrazki. Możliwość ich czystego i bezpiecznego wywieszenia na dużej powierzchni ściany może okazać się świetnym pomysłem.

Ścienne tablice magnetyczne to nie tylko możliwość stworzenia galerii młodego człowieka. Powierzchnie te często wykorzystywane są przez rodziców najmniejszych dzieci do nauki czytania, do tworzenia ogromnych gier planszowych, jako tablice obowiązków. Możliwości jest wiele i są wykorzystywane powszechnie przez młodsze, jak i starsze pokolenie.

Biuro pozbawione ram

Praca biurowa, czy nauka, nieodzownie łączą się ze znaczną liczbą notatek. Wiele z nich warto mieć na widoku, ponieważ stanowią źródło inspiracji, przyśpieszają zapamiętywanie, czy zawierają często wykorzystywane informacje. Podkładowa farba magnetyczna pozwala na stworzenie dużej i czystej powierzchni przeznaczonej pod notatki. Jeśli ich liczba się zmniejsza, ściana pozostaje czysta, jeśli się zwiększa, bez problemu znajdują się na ścianie.

Kuchnia i wszędobylskie przepisy

Gotowanie, szczególnie dla niedoświadczonych osób, należy do procesów wymagających przepisów. Często jest jednak problem ze znalezieniem dla nich odpowiedniego miejsca. A to się zachlapie, a to zaleje, a to za daleko leży, aby z niego korzystać. Jednak jako miejsce na przepisy kulinarne można wykorzystać drzwiczki szafki, które można zmienić w tablicę magnetyczną. Podkładowa farba magnetyczna pokrywa powierzchnię drzwiczek, które później mogą zostać pomalowane, bądź pokryte okleiną meblową. Takie drzwiczki można umieścić w dowolnie wybranym miejscu, i nie muszą one wyróżniać się z otoczenia.

Tagi: , ,

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.